تاریخ امروز:اسفند ۱۰, ۱۳۹۸

رنگ کردن موی سر و نکاتی که نمی دانستید

11 نکته که قبل از رنگ کردن باید بدانیم :

همانطور که می دانید برای رنگ کردن موها بیرون از منزل و نزد آرایشگر طبیعتا هزینه ی زیادی را باید صرف کرد.ضمنا زمان بیشتری خواهد برد و به علاوه اینکه هزینه ی بعضی سالن ها بسیار بالاست.

ما در این مقاله سعی داریم مقداری از هزینه های شما بکاهیم.لذا نکات بسیار ضروری در زمینه ی رنگ کردن موی سر درمنزل  را در این مطلب برای شما عزیزان قرار داده ایم.نگران نباشید چرا که انجام کار رنگ کردن موی سر می تواند به بهترین و آسان ترین روش ها که ما برای شما در اینجا بیان خواهیم کرد صورت گیرد.

در صورتی که شما نیز دوست دارید در منزلتان موهایتان را خودتان رنگ کنید.توصیه می کنیم حتما به نکات بسیار مهم و ضروری زیر توجه نمایید.

1.یک رنگ اضافی داشته باشید!

حتما قبل از رنگ کردن موی سر به این نکته توجه داشته باشید:  توصیه می شود حداقل 2 جعبه رنگ خریداری نمایید.

البته این را در صورتی پیشنهاد می دهیم که موهای بلند و بسیار پرپشت دارید.

این توصیه جهت آن است که در هنگام رنگ کردن موهایتان رنگ تمام نشود و کار رنگ کردن متوقف نشود.

2.جلوگیری از تغییر رنگ اصلی

دقت داشته باشید که بهتر است رنگ را در یک ظرف تمیز و غیر فلزی بریزید .

ضمنا هنگامی که میخواهید رنگ را هم بزنید و یا به عبارتی رقیق کنید به هیچ وجه از برس فلزی و یا وسیله ی فلزمانند استفاده نکنید .

چرا که ممکن است رنگ موی شما دچار تغییر رنگ شود و رنگ اصلی و مناسب خود را از دست بدهد و در مواردی نیز بی استفاده بماند.

3.به غلظت رنگ مو دقت بیشتری کنید

به غلظت رنگی که روی موهایتان میکشید بسیار دقت داشته باشید تا رنگ بخش های مختلف موهایتان یکسان باشد.گاه غفلت شخص سبب می شود که موهایی با رنگ های غیر یکسان داشته باشد.پس توصیه می شود حتما در هنگام برداشتن رنگ و مالیدن آن به موهایتان به این نکته ی مهم توجه لازم و کافی را داشته باشید.

4.تست اولیه انجام دهید!

صرفا به مدل رنگ و توضیحات روی جعبه ی رنگتان اعتماد نکنید بلکه قبل از مصرف رنگ حتما مقدار بسیار کمی از آن را تست و بررسی نمایید که آیا رنگ دلخواه شما هست و یا ممکن است متفاوت با سلیقه ی شما باشد.ضمنا همیشه به دائمی و یا موقت بودن عمر رنگ مو هم دقت داشته باشید.

5.درجه بندی رنگ را در نظر داشته باشید

به درجه بندیهای روی بسته یا جعبه های رنگ مو حتما دقت داشته باشید یا از فروشنده بخواهید کاتالوگ معرفی درجه ی رنگ ها را در اختیار شما قرار دهد تا رنگ های روشن و رنگ های تیره را به جای یکدیگر و اشتباهی انتخاب نکنید.ناگفته نماند که رنگ بندی رنگ موها از یک الی ده می باشد که معمولا روی جعبه ی رنگ مو حتما قابل مشاهده است.

6.بافت موهای خود را در نظر بگیرید.

آرایشگران ماهر می دانند که مدل بافت مو در کیفیت رنگ کردن موها تاثیر بسیار مستقیمی دارد به طوری که موهای درشت،فرفری و پرپشت تر معمولا رنگ مو را بسیار سریعتر جذب می کنند و بعد از رنگ کردن طبیعتا ظاهری خاکستری یا کمی مایل به آبی خواهند گرفت در صورتی که بافت های ریز و متوسط مو به آسانی رنگ مو را جذب نمی کنند و معمولا توصیه می شود کمی رنگ بیشتری به کاسه ی رنگتان بیافزایید.ضمنا این مدل موها اما پس از رنگ کردن معمولا دارای رنگ موی گرمتری مثل رنگ نارنجی،قرمز یا مسی خواهند بود.

7.شامپو به رنگ مو بیافزاید!

گاهی ممکن است برای شما نیز رخ دهد که در هنگام رنگ کردن موها متوجه شوید که انتها و ریشه ی موهایتان بسیار جنس خشکی دارد و رنگ را به خوبی جذب نمی کند لذا در این مواقع توصیه می شود مقدار کمی شامپو به رنگ باقیمانده در بطری یا کاسه تان اضافه کنید و آن را تکان دهید و مخلوط را حالا به انتها و ریشه ی موهایتان بمالید.نگران نباشید کمرنگ تر نخواهد شد بلکه خاصیت دوام و عمر رنگ در این ناحیه و همچنین سرعت جذب آن نیز بیشتر خواهد شد و از طرفی نیز درخشندگی بیشتری به موهایتان در این ناحیه خواهد بخشید.

8.موهای خشک و شکننده را ابتدا ترمیم کنید

یکی از مشکلاتی که بسیاری از خانم ها پس از رنگ کردن موها به آن دچار می شوند شکننده تر و خشک تر شدن جنس موها می باشد.شاید برای شما نیز این سوال پیش آید که آیا راهی برای حل یا پیشگیری از این مشکل وجود دارد یا خیر؟ما شما را راهنمایی میکنیم.شما می توانید قبل از رنگ کردن موها یک استکان روغن زعفران رقیق شده تهیه نمایید و بر روی ریشه ی تمام بخش های موهایتان آرام آرام و قطره ای بچکانید و با انگشتانتان آن نواحی را آرام بمالید.این امر سبب می شود با توجه به داشتن اسیدهای چرب بسیار مفید در روغن زعفران و خاصیت ترمیم مویی که دارد،خشکی و شکنندگی موهای شما تا حد زیادی رفع شود و پس از رنگ کردن دچار مشکل خشکی پوست یا موی سر نشوید.

9.رنگ کردن موهای فرفری و خشک

حتما می دانید که موهای خشک و فرفری نسبت به سایر موها دیرتر رنگ ها را به خود جذب می کنند لذا برای حل این مشکل به شما توصیه می شود از شامپوهای نرم کننده ی موهای خشک و فر استفاده کنید و البته این مصرف تا را دو الی چهار هفته ادامه دهید تا خاصیت خشکی موهایتان به نرمی رفته و موهایتان استعداد و ظرفیت جذب کاملتر و بهتر و راحت تر رنگ مو را بدست آورند.

10.مواظب زمان استفاده از رنگ مو روی سرتان باشید

در هنگام رنگ کردن موها حتما به این نکته توجه داشته باشید که نباید رنگ مو بیش از حد استاندارد روی سرتان باقی بماند چرا که با توجه به دارا بودن ترکیبات اسیدی و شیمیایی مضر می تواند آسیب های جدی به پوست و ریشه ی موها و سرتان وارد کند و لذا به نکته ی زمانبندی رنگ مو و طریقه ی مصرف آن که روی جعبه نوشته شده است توجه کامل داشته باشید.

11.مراقب چشم ها و ابروهایتان باشید

معمولا ممکن است در هنگام رنگ کردن موها به علت بی دقتی شخص ، مقداری رنگ نیز روی ابروها و یا بالای ابروها و چشم های او نیز ریخته شود که این اتفاق می تواند سبب دردسرهای جدی برای سلامتی چشم ها و همچنین برای رنگدانه های ابروها ایجاد کند.لذا در برخی کشورها از جمله امریکا ،سازمان بهداشت این کشور استفاده از رنگ مو را تنها با رعایت این نکته و توصیه ی اکید این مورد توصیه می کند.

برای خرید رنگ مو میتوانید به وب سایت لوازم آرایشی عطرومیکاپ مراجعه کنید 

اشتراک‌گذاری

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *